سرور G7

سرور G7 چیست؟

سرور G7 یک سیستم 2U با پردازنده دوگانه با ظرفیت ذخیره سازی فراوان و پتانسیل گسترش زیاد است. کنترلر iLO3 HPE مدیریت کنترل از راه دور سریع را ارائه می دهد و دسترسی به ویژگی های عیب یابی پیشرفته را فراهم می کند. سایت سرور سوییچ قصد دارد در این مقاله به بررسی این سرور اچ پی بی نظیر بپردازد. همچنین می توانید برای خرید dl360 g7 به ما اعتماد کنید.

سرور g7

سرعت و مشخصات سرور hp dl380 g7

سرور G7 با کارایی بالا، گسترش انعطاف پذیر و قابلیت های ذخیره سازی چشمگیر را ارائه می دهد. این سیستم دارای ویژگی های مدیریت سرور پیشرفته با کنترلر iLO 3.0 HPE  است که دسترسی از راه دور را تقریباً هشت برابر سریعتر از نسل های قبلی ارائه می دهد. پردازنده های سری Xeon 5600 اینتل به طور خودکار عملکرد سرور را بر اساس نیازهای برنامه تنظیم می کنند و به طور هوشمند مصرف انرژی را تنظیم می کنند.

ویژگی های اصلی سرور HP ProLiant DL380 G7 :

  • قابلیت های ECC پیشرفته و Mirroring Mode در مدیریت رم ها
  • پشتیبانی از کنترلر P410i تا یک گیگابایت کش
  • پشتیبانی تا نهایتاً 12 هسته پردازشی
  • پشتیبانی تا ظرفیت 384 گیگابایت رم از نوع RDIMM
  • دارای کارت شبکه پیشفرض HP NC382i با دو درگاه اترنت
  • گرافیک پیشفرض ATI ES1000 با 64 مگابایت حافظه برای ابزارهای مدیریت
  • پشتیبانی از پردازنده های Intel Xeon E5600 و Intel Xeon X5600

کارایی سرور g7

این سیستم می تواند تا دو پردازنده 2 هسته ای Xeon 5503 اینتل را پشتیبانی کند یا از بین چندین پردازنده شش هسته ای، چهار هسته ای یا دو هسته ای سری Xeon 5600 یکی را انتخاب کند. فناوری Turbo Boost اینتل از توان موجود برای افزایش فرکانس پردازنده برای عملکرد سریعتر استفاده می کند.

حافظه سرور استوک G7

در پیکربندی دو پردازنده، سرور g7 از 12 ماژول حافظه DDR3 با سرعت حداکثر 1333 مگاهرتز پشتیبانی می کند. با ماژول های حافظه 32 گیگابایتی ثبت شده (RDIMM) در هر دوازده اسلات، سیستم حداکثر 384 گیگابایت حافظه را در پیکربندی دو پردازنده پشتیبانی می کند. حافظه بدون بافر (UDIMM) برای برنامه هایی که حافظه کمتری دارند نیز در سیستم پشتیبانی می شود و تنها تا 48 گیگابایت را با استفاده از ماژول های حافظه 2 گیگابایتی پشتیبانی می کند. ترکیب انواع مختلف ماژول های حافظه پشتیبانی نمی شود.

سرور g7

سرور اچ پی g7

ذخیره سازی و ابعاد سرور g7

تا شانزده جایگاه درایو پریز گرم SFF SAS در این سیستم پشتیبانی می‌شود، اما این پیکربندی از یک درایو نوری اختیاری پشتیبانی نمی‌کند. علاوه بر این، برای مدیریت سینی HDj دوم، یک کارت دیگر Smart Array یا Smart SAS Expander PCIe باید نصب شود. در پیکربندی یک پردازنده، این سیستم حداکثر از هشت جایگاه درایو اتصال داغ SFF SAS با گزینه اضافه کردن یک محفظه درایو نوری باریک پشتیبانی می‌کند. حداکثر ظرفیت ذخیره سازی داخلی 24 ترابایت با یک سینی درایو شش LFF ارائه می شود، اما این پیکربندی از درایو نوری پشتیبانی نمی کند.

گسترش سرور اچ پی G7

یک رایزر منفرد می تواند از سه اسلات PCIe پشتیبانی کند و رایزر دوم را می توان با سه اسلات اضافی، اضافه کرد تا حداکثر از شش اسلات توسعه پشتیبانی کند. هر دو رایزر اولیه و ثانویه دارای گزینه هایی با ترکیبی از اسلات PCIe و PCI-X هستند. به این صورت می توان سرور g7 را گسترش داد.

مدیریت سرور hp g7

کنترلر iLO 3.0 HPE خدمات رسانه مجازی را سه برابر سریعتر از کنترلر iLO 2.0 ارائه می دهد و مدیریت از راه دور اکنون هشت برابر سریعتر از قبل است. این سیستم با خرید لایسنس ارتقا یافته، انواع ابزارهای مدیریتی پیشرفته مانند قابلیت پخش ویدئو و مدیریت انرژی را ارائه می دهد. گزارش های دقیق در مورد مدیریت دارایی و عملیات سرور بر روی یک رابط مرورگر هوشمند با نرم افزار Insight Control HPE نمایش داده می شود تا مدیریت سرور g7 را ساده کند.

تعریف کلی از خرید dl360 g7

سرور HP DL380 G7 عملکرد بالا، گزینه های توسعه انعطاف پذیر و ظرفیت ذخیره سازی داخلی بزرگ را در یک شاسی 2U بسته بندی می کند. پردازنده‌های سری Xeon 5600 از فناوری Hyper-Threading اینتل پشتیبانی می‌کنند تا توان پردازشی بالاتر و راندمان انرژی را بهبود بخشد. فناوری “Sea of ​​Sensors” HPE 32 حسگر حرارتی هوشمند را به سیستم اضافه می کند تا به طور خودکار سرعت فن در شاسی را کنترل کند و مصرف انرژی و هزینه را کاهش دهد و در عین حال عملکرد سرور g7 را افزایش دهد. استقرار و سرویس دهی سرور بدون دردسر با افزودن یک سیستم راه آهن سریع استقرار و اجزای مدولار بدون ابزار است.

قیمت سرور g7

سرور اچ پی G7 را نسبت به نوع کانفیگ آن قیمت گذاری می کنند. این سرور HP، با کارایی ویژگی های بسیاری دارد توانسته جز یکی از پرفروش ترین سرور ها به شمار بیاید. امیدوارم که این مطالب از سرور سوییچ توانسته باشد اطلاعات خوبی را در اختیار شما قرار دهد تا هنگام خرید سرور G7 با هیچ گونه مشکلی مواجه نشوید.