لوازم جانبی

لوازم جانبی سرور

دیتاسنتر ها برای سرورها به دلیل پیچیده بودن و داشتن اکسسوری و لوازم جانبی های مختلف برای ارتقاء آنها همیشه به دنبال بهترین لوازم جانبی سرور و قطعات آن می گردند. در این بخش از سایت سرور سوییچ شما میتوانید لوازم جانبی سرور و برخی قطعات آن را مشاهده ، انتخاب و خرید لوازم جانبی سرور نمایید.

لوازم جانبی سرور

تجهیزات و لوازم جانبی سرور

لوازم جانبی و تجهیزاتی که به طور معمول برروی سرور ها نصب و استفاده میشوند به دو دسته تقسیم میشوند.

تجهیزات همراه با سرور

تجهیزات همراه با سرور عموما شامل مادربورد، شاسی و کیس سرور، پردازنده مرکزی و پاور سرور میشود. برخی قطعات و لوازم همراه با سرور مانند رابط های پاور و فن پردازنده نیز میتواند جزو این تجهیزات پایه و همراه با سرور باشند.

لوازم جانبی سرور و قطعات جداگانه از خود سرور

اینگونه از لوازم جانبی لوازمی هستند که بطور جداگانه از خود سرور برای آن خریداری و برروی آن نصب میشوند. قطعاتی همچون هارددیسک و یا هارد SSD و هارد های M2 ، پاور قدرتمند و اختصاصی، فن های جداگانه داخلی سرور ، Raid کنترلر، رم سرور ، سی پی یو و ریل کیت از جمله این قطعات و لوازم جانبی می باشند. این موارد از لوازم جانبی سرور را می توانید در این صفحه سایت سرور سوییچ مشاهده و خرید نمایید.

اهمیت لوازم جانبی سرور در قیمت

لوازم جانبی سرور ها در قیمت آنها واقعا تاثیرگذار هستند. گاهی سرور هایی با اختلاف نسل بسیار زیاد اما دارای قطعاتی خاص میتوانند مشابه یکدیگر عملکرد داشته باشند و بنابر این قیمتی مشابه با یکدیگر دارند. فرض کنید که سرور دارای لوازم جانبی ای بروز و قدرتمند سروری باشد، قطعا این سرور از سرور های پایه و غیراختصاصی بسیار گران قیمت تر و ارزشمند تر است.

هارد های جامد SSD و هارد دیسک ها، پردازنده و احیانا پردازنده های سرور، رم ها و گرافیک و سایر قطعات آن

انواع لوازم جانبی سرور

همانطور که گفتیم لوازم جانبی سرور شامل برخی قطعات و لوازمی میشد که در بخش قبلی برایتان توضیح دادیم. اما در این بخش میخواهیم به معرفی برخی از این لوازم جانبی Server برویم و برایتان در مورد آنها توضیحات لازم را داشته باشیم.

  • ریل کیت سرور
  • پاور سرور
  • بریک اوت
  • کانورتور
  • رید کنترلر
  • هیت سینک سرور
  • فن سرور
  • کش رید کنترلر
  • مادربرد سرور
  • Smart Array

لوازم جانبی رید کنترلر سرور

RAID کنترلر

رید کنترلر ها به منظور پشتیبانی و یکپارچه سازی هارد های یک سرور با یکدیگر استفاده میشود. این قطعه از قطعات سرور میتوانند با ادغام ظرفیت هارد و هارد دیسک ها با یکدیگر به نرم افزار و سیستم عامل سرور هارد ها را بطور یکپارچه نشان دهند. بطور مثال 10 هارد مختلف در یک سرور را با استفاده از رید کنترلر به سیستم به عنوان یک هارد یکپارچه شناسانده می شود و از مزیت های این کار میتوان استفاده های بسیاری داشت.

هیت سینک سرور

هیت سینک یا Heat Sink در سرور ها برای کاهش دمای شدید موجود در داخل سرور و یا برروی CPU سرور نصب و استفاده می گردند. این نوع از لوازم جانبی سرور به دلیل امکان افزایش عمر برای سرور از اهمیت بالایی برخوردار است. درصورتی که هیت سینک مناسبی برروی سرور خود نداشته باشید سی پی یو آن میتواند درصورت استفاده زیاد و داغ شدن های دائمی دچار مشکلی غیرقابل برگشت سخت افزاری شود. هیت سینگ سرور از جنس فلز هایی که رسانای گرمایی خوب هستند مانند آلومینیوم و یا آلیاژ های خاص مناسب هیت سینک.

{
“@context”: “http://schema.org”,
“@type”: “Book”,
“name”: “سرور سوییچ”,
“review”: {
“@type”: “Review”,
“author”: “ServerSwitch”,
“datePublished”: “20-02-2022”,
“description”: “خرید لوازم جانبی مانند رید کنترلر و سایر قطعات و لوازم برای سرور ها و ارتقاء آنها الزامی برای دیتاسنتر هاست که در سایت سرور سوییچ میتوانید خرید کنید.”reviewRating”: {
“@type”: “Rating”,
“bestRating”: “5”,
“ratingValue”: “5”,
“worstRating”: “1”
}
}
}