پشتیبانی آنلاین

49 17 49 66 021

 

امکان ارسال

به تمام نقاط ایران

 

انواع هارد سرور hp

انواع هارد سرور hp

هارد دیسک هایی که در سرورها و کامپیوترهای شخصی بکار رفته اند اثری مستقیم روی سرعت و کارکرد سیستم خواهند داشت. در این مطلب از فروشگاه سرور سوییچ درباره انواع هارد سرور hp صحبت کنیم و شما را در انتخاب و خرید بهتر این نوع هارد ها راهنمایی کنیم تا بتوانید در زمان نیاز بهترین تصمیم را برای خرید خود بگیرید. هارد دیسکی وقتی که بر سرور به کار گرفته شود، هارد سرور نام می‌گیرد. سرور، اصلی ترین مرکز اطلاعات شبکه میباشد، پس نتیجه میگیریم که هارد سرور از اهمیت بسیار زیاد و بالایی برخوردار است، زیرا همه داده ها، اطلاعات و همچنین برنامه‌ و اپلیکیشن ها درآن حفظ و ذخیره می‌شوند. سرور در همه زمان روشن می‌ماند در نتیجه هارد سرور باید توانایی این را داشته باشد که در زمان و ساعت‌های زیادی با حجم بالایی از داده ها کار خود را درست انجام دهد.

هارد سرور چیست

هارد دیسک یا هارد که در معنی دقیق آن دیسک سخت میباشد قطعه ای است تشکیل شده از تعدادی صفحات مغناطسي، که داده‌ها و اطلاعات به شکلی دیجیتالی بر آن ها قرار داده شده و ذخیره می‌شوند. مهندسی و متخصصان به آن HDD هم می‌گویند.

بررسی چند نوع از انواع هارد سرور hp

HPE Hard Disk Drive

این نوع از هارد جهت استفاده در هر حجمی از کار به درد می‌خورد. این هارد عملکرد را به صورت یکپارچه انجام داده و خیال شما را بابت امنیت راحت می‌کند. HPE Hard Disk Driveها میان انواع هارد سرور hp در ازای هر گیگابایت ارزان ترین قیمت را دارا هستند و دارای دو رابط کاربری می‌باشند؛ یکی SAS 12G و آن‌یکی SATA 6G. علاوه بر این، دارای دو شکل از نظر ظاهری SFF 2.5″ و LFF 3.5″ می‌باشند. این نوع از هارد ها جهت به کار بردن در سه میزان حجم کاری مناسب می‌باشند؛

حجم کاری (Enterprise (performance optimized

HDD های انترپرایزی که درواقع SAS 15K & 10K هستند بشترین سطح عملکرد و کارایی و توانایی جلب اعتماد را در اپلیکیشن‌های mission-critical و I/O-intensive در خود جای داده اند.

حجم کاری (Midline (capacity optimized

HDD های Midline که SAS/SATA 7.2K هستند، از انواع هارد سرور hpمی‌باشند که دارای ظرفیت، کارایی و قابلیت اطمینان بسیار بالایی برای به کارگیری اپلیکیشن‌های business-critical و I/O-intensive دارند.

حجم کاری Entry

HDDهای Entry جهت استفاده در اپلیکیشن‌های non-critical بسیار کاربردی و درخور می‌باشند. این امکان را دارند که ظرفیت زیادی را با پایین ترین مبلغ در قبال هر گیگابایت  فراهم کنند.

HPE SSDs

هارد درایوهای SSD یا همان HPE solid-state drive یکی از انواع هارد سرور hp می‌باشند که درمقابل هاردهای HDD سریع تر بوده و از میزان کارایی بیشتری برخوردارند. از مزایا و وجه امیتازها و توانایی HPE solid-state drive بیشتر شدن سرعت و کارکرد سیستم را می‌توان نام برد. همچنین کم شدن وقت لازم برای بوت شدن سیستم، اجرا کردن و بارگذاری نرم افزارهای مختلف به شکلی بدون توقف،  ساپورت رابط های ورودی و خروجی DDR4، سرعت بالا در انجام کپی فایل‌های مختلف، استفاده‌ی انرژی و تولید کردن گرمای کمتر، مقاوم بودن در صورت بروز لرزش یا ضربه، قابل اطمینان، پایدار و ماندگار بودن داده ها، همچنین ساپورت کردن RAID خصوصیات دیگر این نوع از انواع هارد سرور hp هستند.

سخن نهایی

انواع هارد سرور hp عنوان و موضوع این مطلب از سایت سرور سوییچ بود. اگر به یک منبع جهت ذخیره کردن هستید که کیفیت و کاردهی بالایی داشته و علاوه بر آن، پاسخگوی همه نیازهایی که دارید باشد، ضروری است که برای سرورتان یک HDD درست و مناسب با آن انتخاب کنید. تکنسین های واحد تعمیرات hp در نمایندگی رسمی این کمپانی می گویند که بنا بر سبک بودن و یا سنگینی کاری که مد نظر دارید، اینکه چه هاردی را انتخاب کنید هم فرق خواهد کرد. هاردهای دستگاه سرور دارای تنوع بسیاری هسنتد. این هارد ها را بر اساس ظرفیت و تعداد و تندی دور تقسیم بندی می‌کنند. در انواع هاردهای hp برعکس فلاپی و کاست، یک صفحه دایره ای و سخت موجود است که‌ میدان مغناطیسی را حفظ می‌کند. در سرور ها، هارد از اصلی ترین و پر اهمیت ترین بخش های سخت افزاری است، البته بعد از پردازنده و حافظه. انواع هاردهای hp  جهت ذخیره کردن دادا ها و اطلاعات موجود به کار گرفته می شوند. در صورتی که شما به دنبال منبعی معتبر و مطمئن جهت ذخیره کردن اطلاعات خود می‌گردید، لازم است برای سرور خود هاردی مناسب پیدا کنید.

منبع : webopedia.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم