پشتیبانی آنلاین

49 17 49 66 021

 

امکان ارسال

به تمام نقاط ایران

 

کارت گرافیک برای سرور g8

کارت گرافیک برای سرور g8

در این مطلب قصد داریم درمورد اینکه کارت گرافیک چیست و انتخاب کارت گرافیک مناسب برای انجام کارهای مورد نیازمان صحبت کنیم. در انتهای این مقاله شما قادر خواهید بود انواع کات گرافیک ها بشناسید و برای مثال تشخیص دهید که کارت گرافیک برای سرور g8 بهتر است که چه باشد. به طور کلی کارت گرافیک یک سخت افزاری میباشد که وظیفه اش تولید تصاویری است که شما روی مانیتور مشاهده می‌کنید. کارت گرافیک مسئولیت تولید تصویر برای مانیتور را دارد و این عملیات را با تبدیل کردن اطلاعات به سیگنالی که برای مانیتور قابل فهم باشد به انجام می‌رساند. هدف از عکس نمایش شده بر مانیتور این میباشد که از نظر انسان تصویر هایی قابل فهم و درک باشند. هرچقدر که کارت گرافیک شما کیفیت بالاتر و بهتری داشته باشد تصاویر کیفیت بالاتر و بهتری خواهند داشت. این موضوع برای گیمرها و افرادی که کار ادیت فیلم انجام می‌دهند اهمیت بسیاری دارد. تا پایان این مقاله ما را از  وب سایت سرور سوییچ همراهی کنید.

انواع کارت گرافیک

کارت گرافیک در کجا قرار دارد؟ کدام کارت گرافیک برای سرور g8 مناسب تر است؟ برای جوال دادن به این پرسش ها لازم است بدانیم کارت گرافیکی که داریم از چه نوعی میباشد؟

به طور کلی ما دو نوع کارت گرافیک در دسترس داریم:

کارت گرافیک یکپارچه

این نوع گرافیک یکپارچه، به صورت تعبیه شده درون مادربورد میباشد ودر لپ تاپ ها یا کامپیوترهای استاندارد قابل مشاهده است. این نوع کارت گرافیک ها به شکل add-in نمی‌باشند، هزینه و قیمت پایینی دارند کمی دارند ولی نقطه ضعفي دارند د ان ايت است که به آسانی نمی‌توان آنها را آپگرید کرد.

استفاده کارت گرافیک های یکپارچه معمولا در سیستم هایی که جهت انجام کاری عادی مثل وبگردی، ساخت اسناد، دین فیلم و کارهای این چنینی استفاده می شوند مناسب میباشد. اگر به دنبال کارت گرافیک برای سرور g8 می‌گردید باید بدانید که کارت گرافیک های یکپارچه مزایایی دارند که برخی از آنها عبارت است از:

  • اندازه کوچکی دارد
  • میزان مصرف برق و انرژی آن کم میباشد
  • گرمای کمتری به نسبت کارت گرافیک های دیگر تولید می‌کند
  • به کولینگ اضافه نیاز ضروری ندارد
  • نیاز به صرف کردن هزینه‌های جداگانه ندارد

مستقل و اختصاصی

زمانی که قصد دارید برای سرور مشخصی خرید کارت گرافیک انجام دهید، مثلا قصد پیدا کردن کارت گرافیک برای سرور g8 را دارید، لازم است که درباره این نوع از کارت گرافیک ها اطلاعاتی داشته باشید. کارت گرافیک مستقل و اختصاصی با عنوان هایی مثل dedicated، Individual و Discret شناخته شده اند. کارت گرافیک اختصاصی به شکل add- in میباشد، به این معنی که به شکل یک قطعه مجزا و مستقل بر مادربورد شما نصب می‌شود. این کارت گرافیک ها برای افرادی که قصد دارند با آپگرید کردن کارت گرافیک، کامپیوترشان را ارتقا دهند بهتر می‌باشند. گیمرها و افرادی که از نرم افزارهای حرفه‌ای گرافیکی استفاده دارند، از این نوع کارت گرافیک استفاده می‌کنند که پردازش تصاویرشان سریعتر انجام شود. کار کردن با برنامه های گرافیکی و اجرا کردن بازی بدون داشتن کارت گرافیک مناسب، سبب این می‌شود که بازی لگ اندازد یا در حين بازی کردن به Jitter دچار شوید.

نکات خرید کارتهای گرافیک

کارت های گرافیک از قسمت های مهم سیستم شما هستند و اثر مهم، مستقیم و بزرگی روی کارکرد کلی سیستم شما خواهند گذاشت. شما باید بتوانید کارت گرفتیک مناسب را برای سرور خود انتخاب کنید یا مثلا از متخصص سوال کنید که کارت گرافیک برای سرور g8 کدام است تا بتوانید از راهنمایی های افراد با تجربه استفاده کنید. درادامه چند نکته کلی را در این باره به شما یادآور می‌شویم. در صورتی که استفاده شما از سیستم کم و محدود میباشد و از کارت گرافیک جهت انجام بازی ساده و تماشای فیلم و گشتن در اینترنت استفاده می‌کنید، کارتهای مجتمع روی برد یا پردازنده برای برطرف کردن نیازهای شما مناسب هستند. ولی در صورتی که می‌خواهید بازی های پیچیده کامپیوتری را داشته باشید یا طرح های سه بعدی بسازید و فیلم هایی را با کیفیت بالا تماشا کنید باید حتما در فکر تهیه یک کارت گرافیک حرفه ای تر باشید. برعکس فکری که اکثر کاربران کامپیوتر از کارت گرافیک در ذهن دارند و حجم حافظه را نکته مهم در خرید آن به شمار می‌آوردند و با این نظر که هرچه بخواهید کارت گرافیک سریعتر باشد باید ظرفیت رم بیشتری داشته باشد، فاقد بگوییم که کارکرد کارت گرافیک به GPU  وابسته است که نسل تراشه گرافیکی نامیده می‌شود. برای جزئیات از قیمت به سایت سرور سوییچ سری بزنید.

منبع : community.hpe.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم