پشتیبانی آنلاین

49 17 49 66 021

 

امکان ارسال

به تمام نقاط ایران

 

نحوه انتخاب سرور مناسب برای میزبانی پایگاه داده شما

انتخاب سرور برای پایگاه دادا

پایگاه داده قلب اکثر برنامه های وب مدرن، برنامه های تلفن همراه و خدمات است. در این مقاله از وبسایت سرور سوییچ، عواملی را که باید هنگام انتخاب سرور پایگاه داده در نظر داشته باشید بررسی کرده و سه نوع سرور ترکیبی – ابری – اختصاصی و مناسب بودن آنها برای میزبانی پایگاه های داده در انواع و اندازه های مختلف را بررسی می کنیم. سروری که پایگاه داده شما را میزبانی می کند قابلیت اطمینان، در دسترس بودن و عملکرد آن را تعیین می کند.

چه عواملی بر عملکرد پایگاه داده تأثیر می گذارد؟

انتخاب سخت افزار سرور شما تأثیر قابل توجهی بر عملکرد و مقیاس پذیری پایگاه داده شما و برنامه های کاربردی که از آن استفاده می کنند، خواهد داشت.

ذخیره سازی

ما سه نوع ذخیره سازی پایگاه داده ارائه می دهیم:

  • درایوهای SATA
  • درایوهای SSD
  • درایوهای NVMe

به ترتیب کندترین تا سریعترین و ارزان ترین تا گرانترین.

ذخیره سازی از دو طریق اصلی بر عملکرد پایگاه داده تأثیر می گذارد:

سرعت پرس و جو و میزان داده های ذخیره شده. هنگام انتخاب محیط ذخیره سازی، مهم است که بین الزامات و هزینه ها تعادل ایجاد کنید. برای انجام این کار ، باید نحوه استفاده از پایگاه داده خود را درک کنید.

به عنوان مثال، می توانید یک پایگاه داده چند ترابایتی ذخیره کنید که به ندرت در درایوهای SSD یا NVMe مورد پرسش قرار می گیرد، اما گران خواهد بود و بعید است که از افزایش عملکرد اضافی ارائه شده توسط درایوهای سریعتر، سود زیادی ببرید.

از سوی دیگر ، یک پایگاه داده با الزامات IO بالا ، پایگاه داده ای که تعداد زیادی از پرس و جوهای همزمان را پردازش می کند یا برای جابجایی سریع بسیاری از داده ها مورد نیاز است ، از درایوهای سریعتر سود می برد.

پردازنده

عملکرد پردازنده برای پایگاه های داده به دو عامل بستگی دارد: سرعت هر هسته و تعداد هسته ها. انتخاب شما بستگی به ویژگی های عملکرد مورد نیاز شما دارد، اینکه آیا پایگاه داده شما می تواند از چندین هسته استفاده کند، تعداد کاربرانی که به طور همزمان به پایگاه داده دسترسی پیدا می کنند و انواع پرس و جوهایی که پایگاه داده انجام می دهد.

حافظه

حافظه تأثیر قابل توجهی بر عملکرد سرور پایگاه داده دارد. حتی سریعترین SSD کندتر از RAM است، به این معنی که اگر پایگاه داده بتواند داده های مورد نیاز برای یک پرس و جو را در حافظه بخواند، می تواند تا جای ممکن بدون تعویض و صفحه بندی کار کند.

یک قاعده رایج این است که RAM کافی را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که می توانید فهرست های پایگاه داده را در RAM نگه دارید.

شبکه

مهم نیست که پایگاه داده شما چقدر سریع باشد اگر شبکه ای که از طریق آن داده ها را به وب و سرورهای برنامه شما ارسال می کند کند باشد، ضمانت کارکرد شبکه را با سرعت اتصال 1Gbps  تا 10Gbps  ارائه می دهد که برای پایگاه های داده بزرگ با چندین کاربر همزمان مناسب است.

انواع سرور

چندین نوع سرور برای میزبانی پایگاه های داده موجود است که هریک دارای ویژگی های عملکرد و مقیاس پذیری متفاوتی هستند.

سرورهای ترکیبی

سرور ترکیبی یک سرور خصوصی مجازی با کارایی بالا است. هر سرور فیزیکی تعداد کمی از سرورهای مجازی را میزبانی می کند و مسائل مربوط به مناقشه منابع را به حداقل می رساند.

سرورهای ترکیبی را نمی توان بدون مهاجرت سرور مقیاس بندی کرد؛ بنابراین ممکن است بهترین گزینه برای پایگاه های داده ای که انتظار می رود به سرعت رشد کنند، نباشند.

سرورهای ابری

سرورهای ابری قابلیت اطمینان و مقیاس پذیری عالی را ارائه می دهند. هر سرور ابری بر روی پلتفرم ابر اضافی اجرا می شود و ضمانت زمان کار دارد.

اگر انتظار دارید پایگاه داده شما به سرعت رشد کند یا الگوهای استفاده متفاوتی داشته باشد، سرورهای ابری بهترین گزینه هستند؛ زیرا منابع آنها در صورت تقاضا قابل افزایش است.

سرور های اختصاصی

سرورهای اختصاصی بهترین عملکرد را در بین انواع سرورها ارائه می دهند. در ServerMania، ما سرورهای اختصاصی را در طیف گسترده ای از پیکربندی ها ارائه می دهیم. برای عملکرد بی نظیر IO ، ما همچنین مجموعه ای از سرورهای قدرتمند NVMe  را ارائه می دهیم.

نتیجه گیری

اکنون که درک نسبتاً جامعی از نحوه انتخاب سرور مناسب برای میزبانی پایگاه داده خود در سایت سرور سوییچ به دست آوردید، می‌توانید بسته به نیازهای اپلیکیشن‌تان یک یا چند مورد از آن‌ها را انتخاب کنید. بدین ترتیب انتخاب شما انتخاب فردی خواهد بود که همه نیازهای تجاری مختلفی که ممکن است داشته باشد را لحاظ می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم