پشتیبانی آنلاین

49 17 49 66 021

 

امکان ارسال

به تمام نقاط ایران

 

چطور از سرور خود در مقابل حملات DDoS محافظت کنیم؟

جلوگیری از حمله دیداس

برای اینکه  بتوانید از سرور خود در مقابل حملات دیداس (DDos) جلوگیری کنید، 4 تکنیک وجود دارد. سایت سرور سوییچ در این مقاله همه تکنیک های محافظت از سرور را برای شما به صورت کامل توضیح می دهد. تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا پس از خرید سرور، آن را در مقابل حملات دیداس محفوظ نگه دارید.

دیداس چیست؟

حمله دیداس (DoS Denial of Service) تلاشی مخرب است که بر دسترسی سیستم مورد نظر، مانند وب سایت یا سرور، به کاربران نهایی قانونی تأثیر می گذارد. به طور معمول، مهاجمان حجم زیادی از بسته ها یا درخواست ها را تولید می کنند که در نهایت سیستم مورد نظر را تحت فشار قرار می دهد. در صورت حمله توزیع شده خدمات (DDoS) و مهاجم، از چندین منبع آسیب دیده یا کنترل شده برای ایجاد حمله استفاده می کند.

روش های محافظت از سرور، در مقابل حملات دیداس:

  • کاهش سطح حمله
  • برنامه ریزی برای مقیاس
  • بدانید ترافیک عادی و غیر طبیعی چیست
  • استقرار فایروال ها برای حملات برنامه های پیچیده

کاهش سطح حمله

یکی از اولین تکنیک ها برای کاهش حملات DDoS این است که سطح مورد حمله را به حداقل برسانید و در نتیجه گزینه های مهاجمان را محدود کرده و به شما امکان می دهد در یک مکان محافظ ایجاد کنید. ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که برنامه یا منابع خود را در معرض پورت ها، پروتکل ها یا برنامه های کاربردی از جایی که انتظار هیچ گونه ارتباطی ندارند قرار ندهیم. بنابراین، نقاط احتمالی حمله را به حداقل می رسانیم و به ما اجازه می دهیم تلاش های کاهش دهنده خود را متمرکز کنیم. در برخی موارد ، می توانید این کار را با قرار دادن منابع محاسباتی خود در پشت شبکه های توزیع محتوا (CDNs)  یا Load Balancers  و محدود کردن ترافیک مستقیم اینترنت در بخشهای خاصی از زیرساخت خود مانند سرورهای پایگاه داده انجام دهید. در موارد دیگر می توانید برای کنترل میزان ترافیک به برنامه ها از دیوارهای آتش یا لیست های کنترل دسترسی (ACL) استفاده کنید.

برنامه ریزی برای مقیاس

دو ملاحظات کلیدی برای کاهش حملات حجمی DDoS در مقیاس بزرگ ، پهنای باند (یا حمل و نقل) و ظرفیت سرور برای جذب و کاهش حملات است.

 

ظرفیت حمل و نقل هنگام معماری برنامه های خود

اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده میزبانی شما اتصال اینترنت اضافی زیادی ارائه می دهد که به شما امکان می دهد حجم زیادی از ترافیک را مدیریت کنید. از آنجا که هدف نهایی نرم افزار حمله DDoS این است که بر منابع/برنامه های کاربردی شما تأثیر بگذارد ، باید آنها را نه تنها در نزدیکی کاربران نهایی خود بلکه در مبادلات اینترنتی بزرگ نیز پیدا کنید که به کاربران شما دسترسی آسان حتی در حجم زیاد می دهد. از ترافیک علاوه بر این ، برنامه های وب می توانند با استفاده از شبکه های توزیع محتوا (CDNs) و خدمات وضوح DNS هوشمند  که یک لایه اضافی از زیرساخت شبکه را برای ارائه محتوا و حل پرسش های DNS از مکان هایی که اغلب به کاربران نهایی شما نزدیک تر هستند ، ارائه دهند.

ظرفیت سرور بیشتر حملات DDoS حملات حجمی هستند که منابع زیادی را مصرف می کنند.

بنابراین ، مهم است که بتوانید منابع محاسباتی خود را به سرعت افزایش یا کاهش دهید. شما می توانید این کار را با استفاده از منابع محاسباتی بزرگتر یا با ویژگی هایی مانند رابط های شبکه گسترده تر  یا شبکه های پیشرفته  که حجم بیشتری را پشتیبانی می کنند ، انجام دهید. علاوه بر این ، استفاده از متعادل کننده های بار برای نظارت مداوم و جابجایی بار بین منابع برای جلوگیری از بارگذاری بیش از حد یک منبع معمول است.

بدانید ترافیک عادی و غیر طبیعی چیست

هر زمان که سطح بالایی از ترافیک را متوجه میزبان می کنیم ، اصل ماجرا این است که بتوانیم تا آنجا که میزبان ما می تواند ترافیک را تحت تأثیر قرار دهد ، بدون تأثیر بر میزان دسترسی پذیرش کنیم. این مفهوم محدودیت نرخ نامیده می شود. تکنیک های حفاظتی پیشرفته تر می توانند یک گام فراتر بگذارند و هوشمندانه فقط با تجزیه و تحلیل خود بسته ها ، ترافیکی را که مجاز است بپذیرند. برای انجام این کار ، باید ویژگی های ترافیک خوبی را که هدف معمولاً دریافت می کند ، بشناسید و بتوانید هر بسته را با این خط مقدم مقایسه کنید.

استقرار فایروال ها برای حملات برنامه های پیچیده

یک روش خوب این است که از Firewall در برابر حملاتی مانند تزریق SQL یا جعل درخواست بین سایت استفاده کنید که سعی می کند از آسیب پذیری خود برنامه شما سوء استفاده کند. علاوه بر این ، به دلیل ماهیت منحصر به فرد این حملات ، شما باید بتوانید به راحتی تعدیل کننده های سفارشی در برابر درخواست های نامشروع ایجاد کنید که می تواند ویژگی هایی مانند پنهان کردن ترافیک خوب یا ناشی از IP های بد، جغرافیای غیر منتظره و غیره را داشته باشد. در کاهش حملات به دلیل اتفاق می افتد که از پشتیبانی الزم برای مطالعه الگوهای ترافیک و ایجاد محافظت های سفارشی برخوردار می شوند.

حمله دیداس

چگونه دیداس بزنیم؟

با توجه به این واقعیت که میزان حملات DDoS به طور قابل توجهی افزایش یافته است و هر حمله می تواند عواقب مخربی برای هر کسب و کار داشته باشد ، بدون توجه به اندازه و مقیاس آن ، مهم است که زودتر به تاکتیک های انتی دیداس فکر کنید.

آموزش حمله دیداس و محافظت از آن  که در سایت سرور سوییچ آموزش داده شد به شما کمک می کند تا امنیت وب سایت و سرور خود را افزایش داده و در برابر حملات سایبری محافظت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم