پشتیبانی آنلاین

49 17 49 66 021

 

امکان ارسال

به تمام نقاط ایران

 

تفاوت بین سرور وب و سرور بازی چیست؟

سرور بازی

تفاوت بین سرور وب و سرور بازی موضوعی است که وبسایت سرورسوییچ قصد دارد در این مقاله توضیحی در مورد آن در اختیار شما بگذارد. امیدوارم که این مطالب به شما کمک زیادی در خرید سرور بازی کند.

بازی های آنلاین در حال حاضر یک چیز بزرگ است و افراد زیادی در حال حرکت هستند. بازی از زمانی که شروع شده است بسیار تکامل یافته و در حال تبدیل شدن به بخشی بسیار نزدیک از زندگی روزمره ما (برای بسیاری از افراد) است.

در حالی که ما مدتی قبل در راحتی خانه های خود بازی می کردیم ، اکنون این فرصت را داریم که با مردم سراسر جهان ارتباط برقرار کرده و بازی های مورد علاقه خود را با هم انجام دهیم. خوب ، این امر به دلیل مواردی که اعتبار زیادی (یا هیچ) دریافت نمی کند ، امکان پذیر شد.

وبسایت سرورسوییچ قصد دارد در این مقاله توضیحی در مورد اینکه تفاوت بین سرور وب و سرور بازی چیست و گیم سرور چیست در اختیار شما بگذارد.

 

گیم سرور چیست؟

بهترین پاسخ این است که سرور بازی تقریباً شبیه به سرورهای دیگر است. با این حال بزرگترین تفاوت بین سرور بازی و سرور وب این است که این نوع سرورها بسیار قوی تر هستند.

محبوبیت بازی ها راه خود را برای پیشرفت شدید در فناوری پهنای باند و خود بازی ها باز کرده است. این باعث می شود که بازی ها خواسته های سنگینی را بر روی سرورها ایجاد کنند.

به منظور تحمل بارهای زیاد ، سرورها باید با داشتن قدرت پردازنده ، ذخیره سازی و پهنای باند بیشتر قوی شوند که منجر به ایجاد سرورهای بازی می شود. باز هم نکته ای را که باید در نظر داشته باشید این است که مهم نیست سرور چقدر قوی باشد ، اگر تاخیر زیاد باشد ، هیچ فایده ای ندارد.

گیم سرور

سرورهای بازی با سرور وب چه فرقی می کند؟

تفاوت اصلی این است که عملکرد سرور باید در سطح بالایی قرار داشته باشد تا بار بازی بازان در سراسر جهان را کنترل کند. بازیکنانی از سرتاسر جهان در این سرورها به صورت شبانه روزی بازی خواهند کرد ، بنابراین زمان خرابی نباید یک گزینه باشد.

یک سرور متمرکز بر پردازنده و IO می تواند ده ها هزار اتصال را به طور همزمان پردازش کند و برای سرور بازی مناسب است. سرور بازی با عملکرد بالا و ثبات بالا گزینه ایده آل برای گیمرها خواهد بود. اگر سرور همچنان خراب شود ، دیگر هیچ کس نمی خواهد بازی کند.

سرور بازی همچنین باید دارای ظرفیت حمل اطلاعات صوتی و ظرفیت پردازش باشد. در حالی که سرور وب از نظر جنبه های مختلف نسبتاً متعادل هستند. هنگام جستجوی ارائه دهندگان سرور بازی ، باید کسانی را انتخاب کنید که عملکرد CPU برجسته ای دارند.

معمولاً سرورهای بازی به دلیل بار گرافیکی که بازی ها حمل می کنند ، در مقایسه با سرورهای عمومی قدرتمندتر هستند. پیکربندی سرور بازی مانند هسته ، RAM ، دیسک های SSD ، قدرت شبکه و غیره پیشرفته تر است.

آنچه باید در نظر داشته باشید:

 • سرور با کارایی بالا
 • ثبات بالا
 • از نظر فیزیکی نزدیکترین سرور به شما
 • پهنای باند بالا
 • راه اندازی فایروال ها
 • به روز رسانی سیستم
 • بهینه سازی ها

بنابراین در حال حاضر شما تصوری از سرورهای بازی دارید. اما در اینجا اطلاعات بیشتری وجود دارد که برای شما مفید خواهد بود. هنگام انتخاب سرور بازی سعی کنید سروری با حفاظت DDOS را پیدا کنید.

سرور های بازی پر ترافیک هستند

احتمال اینکه هدف حمله DDOS قرار بگیرید بسیار زیاد است. بنابراین بهتر است در نظر بگیریم که اگر ارائه دهنده سرور این معیار امنیتی را در نظر گرفته است.

سروری را انتخاب کنید که به شما نزدیک تر است

برای تیراندازی بازی ها بهترین حالت داشتن پینگ کمتر از 50 میلی ثانیه است. با این حال تا 100 میلی ثانیه خوب خواهد بود. اگر سرور بازی شما این را ندارد ، بهتر است یکی دیگر را انتخاب کنید.

اداره سرور ها

بنابراین میزبان سرور بازی باید ویژگی هایی مانند به روز رسانی خودکار، انتخاب کنترل پنل ها برای مدیریت، نرم افزار برای نصب با یک کلیک و KernelCare را ارائه دهد که به روز رسانی های لازم را برای کرنل سیستم عامل بدون راه اندازی مجدد به صورت خودکار انجام می دهد. سرور، طبق معمول مورد نیاز است.

پشتیبانی سرور

اگر قرار است بازی ها در شب یا آخر هفته اجرا شوند ، بازیکنان باید به دنبال ارائه دهنده ای ثابت باشند که خدمات آن را زیر نظر داشته باشد و 24 ساعت شبانه روز ، هفت روز هفته پشتیبانی ارائه دهد. وبسایت سرور سوییچ این خدمات به طور پیشرفته برای شما عزیزان ارائه می دهد.

برای انتخاب سرور بازی چه عواملی را باید در نظر گرفت:

 • منابع مورد نیاز بازی هایی که قصد میزبانی آنها را دارید
 • تعداد کاربران همزمان
 • بودجه ی شما
 • ثبات سرور

خرید سرور بازی

به طور کلی ، یک سرور اختصاصی بهترین راه حل است، اما یک سرور خصوصی مجازی سطح بالا بسته به بازی و تعداد کاربران ممکن است به اندازه کافی خوب باشد.

امیدوارم که با خواندن این مطالب در سایت سرورسوییچ اطلاعات کافی راجع به اینکه تفاوت بین سرور وب و سرور بازی چیست و برای خرید انواع سرور بازی چه نکاتی را باید راعت کنید را بدست آورده باشید.

منابع: monovmstackoverflow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم