پشتیبانی آنلاین

49 17 49 66 021

 

امکان ارسال

به تمام نقاط ایران

 

سرور اختصاصی چیست؟ (چه زمانی به آن نیاز دارید؟)

سرور اختصاصی

همانند بسیاری دیگر از صاحبان سایت های جدید، احتمالاً هنگام راه اندازی وب سایت خود، میزبانی مشترک را انتخاب کرده اید. خرید سرور ارزان ترین گزینه است. با این حال، با رشد وب سایت شما، مهم است که بدانید چه زمانی باید به چیزی اساسی تر ارتقا دهید. گزینه های زیادی وجود دارد، شاید فکر کرده باشید که سرور اختصاصی چیست و چرا من به آن نیاز دارید؟ما برای راه اندازی وب سایت خود نیاز به سرور داریم. انواع زیادی از سرور وجود دارد که وبسایت سرور سوییچ قصد دارد در این مقاله درباره سرور اختصاصی برای شما شرح دهد. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

سرور اختصاصی چیست؟

سرور اختصاصی اساساً به این معنی است که وب سایت شما سرور اختصاصی خود را دارد. قدرت و انعطاف پذیری فوق العاده ای را ارائه می دهد، اما معمولاً قیمت بالایی دارد؛ بنابراین مهم است که قبل از انتخاب این نوع طرح، تحقیقات خود را انجام دهید.

به عنوان مثال، اکثر وب سایت ها با یک برنامه میزبانی مشترک شروع به کار می کنند، اما به زودی رشد می کنند و از محدودیت های برنامه ارزان قیمت فراتر می روند. گزینه های شما در اینجا می تواند شامل ارتقاء به سرور خصوصی مجازی (VPS) یا سرور اختصاصی باشد. این به شما بستگی دارد که گزینه های مختلف را بسنجید.

همانطور که ممکن است مطلع باشید، میزبانی اشتراکی سایت شما را با صدها سایت دیگر بر روی سرور ذخیره می کند. برای وبلاگ های شخصی یا مشاغل بسیار کوچک، این گزینه کافی است. با این حال، این بهترین گزینه برای عملکرد نیست و همچنین انعطاف پذیری خود را از دست می دهید زیرا نمی توانید خودتان چیزها را پیکربندی کنید؛ زیرا باید با دیگران به اشتراک بگذارید.

از سوی دیگر، یک VPS به سایت شما فضای جداگانه ای از سایت های دیگر می دهد، در حالی که هنوز سرور را به اشتراک می گذارد. از آنجا که سایت شما از نظر سایر کاربران مسدود شده است، احتمالاً عملکرد آن سازگارتر خواهد بود. در مورد نحوه پیکربندی سرور شما نیز کمی انعطاف بیشتری خواهید داشت.

این نوع برنامه ها می توانند با هزینه کمتری نسبت به میزبانی اختصاصی به شما سرعت مورد نیاز خود را ارائه دهند و برای کسانی که به دنبال ارتقا هستند، زمینه میانی خوبی را نشان می دهد.

با این حال، در صورت نیاز به بیشترین قدرت برای پول خود، میزبانی اختصاصی برنامه انتخابی است. با این حال، همانطور که انتظار دارید، قیمت منفی آن است و برخی از آنها تا سه رقم در ماه اجرا می شود. خوشبختانه ، وقتی وب سایت شما برای مدیریت ترافیک خود به وب سایت نیاز دارد، ممکن است ارزشش را داشته باشد.

چرا به سرور اختصاصی نیاز دارید؟

همانطور که اشاره کردیم، میزبانی اختصاصی به همراه میزبانی ابری یکی از قدرتمندترین برنامه های سرور موجود است. با این حال، ممکن است بپرسید که آیا به آن نیاز دارید یا خیر. بیایید چهار دلیل را بررسی کنیم که باید کیف پول خود را باز کنید!

  • وب سایت شما در حال رشد است و باید بتواند افزایش ترافیک را کنترل کند
  • امنیت وب سایت شما است
  • دوست دارید زمان بارگذاری صفحه شما بهینه باشد
  • داشتن کنترل بر سرور برای شما مهم است

چه زمانی باید سرور اختصاصی را انتخاب کنید؟

اکنون ما برخی از مزایای میزبانی اختصاصی را مرور کرده ایم، بیایید به طور مختصر در مورد نحوه تشخیص اینکه آیا برای شما مناسب است صحبت کنیم. به هر حال، VPS بسیاری از ویژگی های مشابه را ارائه می دهد، اما با قیمت ارزان تر.

ابتدا بررسی کنید که آیا سایت شما از ترافیک بیشتری برخوردار است یا خیر. اگر اعداد بسیار بیشتر از قبل هستند، ممکن است زمان ارتقاء از برنامه فعلی شما فرا رسیده باشد. انتخاب شما یا VPS، میزبانی ابری یا میزبانی اختصاصی خواهد بود.

هر سه پهنای باند بزرگ و زمان بارگذاری سریع صفحه را ارائه می دهند. با این حال، میزبانی اختصاصی از لحاظ امنیت دارای مزیتی نسبت به VPS است، فقط به این دلیل که شما کنترل کاملی بر نحوه عملکرد و عملکرد سرور دارید.

در نهایت، مانند بسیاری از ملاحظات دیگر وردپرس، تصمیم شما بستگی به نیازهای خاص وب سایت شما دارد. مطمئناً اگر بودجه دغدغه ای ندارد، نمی توانید با یک سرور اختصاصی اشتباه کنید. با این حال، مانند انتخاب اولین برنامه میزبانی خود، هزینه هنگام تصمیم گیری به یک نگرانی اصلی تبدیل می شود.

نتیجه گیری در مورد سرور اختصاصی

اگر وب سایت شما با مشکل افزایش ترافیک مواجه است، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که وب سایت خود را به سرور اختصاصی منتقل کنید. این در اصل خرید یک سرور است که فقط سایت شما را میزبانی می کند و نه تنها می تواند عملکرد سایت شما را بهبود بخشد، بلکه زمان بارگذاری صفحه شما را نیز افزایش داده و به شما در بهینه سازی امنیت کمک می کند. امیدوارم که این مقاله از سایت سرور سوییچ برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم