پشتیبانی آنلاین

49 17 49 66 021

 

امکان ارسال

به تمام نقاط ایران

 

آیا سرورهای رکمونت واقعا باید داخل رم نصب شوند؟

آیا سرورهای رکمونت واقعا باید داخل رم نصب شوند؟

در این مقاله از فروشگاه سرور سوییچ می خواهیم درمورد چگونگی چینش رم های DDR4 بر روی سرورهای نسل 10 اچ پی HPE ProLiant Gen10 که از پردازنده های Intel Xeon استفاده می کنند، توضیح دهیم. رم سرور های نسل 10 اچ پی در مقایسه با نسل های قبلی، سرعت انتقال اطلاعات بالاتر است و همچنین تاخیر کمتر و قدرت بازدهی بیشتری در آنها وجود دارد.

تعداد شیار یا اسلات های رم در سرورهای نسل 10 با پردازنده Intel Xeon تغییری شایانی نسبت به نسل 9 سرورهای اچ پی نداشته، اما معماری CPU سرور عوض شده است.

در صورتی که از تمامی کانال ها استفاده شود، این ساختار جدید پهنای باند نامی را 50% افزایش می دهد. با در نظر گرفتن اینکه سرعت حداکثری از 2400MT/s به 2933MT/s ارتقا یافته، پهنای باند نامی 81% افزایش داشته است.

چینش رم ها در سرورهای HP

سیستم های HPE Gen10 قابلیت پشتیبانی انواع متنوعی از پیکربندی رم ها را دارد. برای عملکرد بیشتر و کارایی بالاتر، باید از قوانین خاصی پیروی کرد. عدم رعایت قوانین مشخص شده ممکن است ظرفیت و کارایی رم ها را پایین بیاورد، یا باعث ایجاد پیغام خطا در راه اندازی سیستم شود.

فقط در صورت نصب پردازنده مربوطه، رم های آن CPU را قرار دهید (در سرورهای بیشتر از یک پردازنده). در صورتی که یک پردازنده، در یک سیستم دو پردازنده نصب شده باشد، فقط نیمی از اسلات های DIMM در دسترس هستند.

هنگام نصب دو پردازنده ، DIMM های برابری بین دو پردازنده نصب کنید.

اسلات های DIMM سفید ، اولین شکاف مورد نظر برای قرارگیری رم ها در یک کانال را نشان می دهد. بنابراین برای نصب رم ها ابتدا اسلات های سفید پر می شوند و سپس اسلات های مشکی.

وقتی رم هایی با Rank های مختلفی قرار است نصب شود، رم های با Rank بالاتر را (برای مثال Dual Rank) در اسلات های سفید و رم های با Rank کمتر را (برای مثال Single Rank) در اسلات های مشکی قرار دهید.

سرور از قرارگیری انواع DIMM های مختلف (UDIMM ، RDIMM و LRDIMM) پشتیبانی نمی کند. بنابراین رم های RDIMM و LRDIMM را نمی توان همزمان در سرور استفاده کرد. علاوه بر آن سرورهای نسل 10 با پردازنده Intel Xeon از رم های Unbuffered DIMM یا UDIMM پشتیبانی نمیکند.

حداکثر سرعت رم رابطه مستقیمی با نوع حافظه ، پیکربندی حافظه و مدل پردازنده دارد. رم های با سرعت های مختلف می توانند در سرور استفاده شوند، اما سرور حداقل سرعت مشترک بین تمامی رم ها و در تمامی  CPUها را به عنوان سرعت انتخاب می کند.

ظرفیت متفاوت رم ها هیچ تاثیر محسوسی در عملکرد آنها ایجاد نمی کند.

برای به حداکثر رساندن عملکرد ، توصیه می شود ظرفیت کل رم ها بین پردازنده های نصب شده تا جایی که ممکن است متعادل باشد. برای قرار گرفتن رم ها می توان از راهنمای زیر استفاده کرد.

نتیجه گیری :

در این مقاله از سایت سرور سوییچ چند نکته مهم در رابطه با نصب رم در سرورها گفتیم؛ پس می توان نتیجه گرفت که خرید یک رک سرور کافی نیست و باید یکسری نکات جانبی را در نظر داشت. دلایل استفاده از رک ها، بهبود راندمان و افزایش کارایی است. سرورها تقریبا شبیه به کامیپوترهای شخصی هستند که باید هوای اطراف آنها به خوبی در جریان باشد تا عملکرد آن افزایش پیدا کند. هر مانعی که بر سر راه سرور قرار می گیرد، باعث افزایش دما سرور می شود و کارایی آن را کاهش میدهد.

چینش رم ها در سرورهای HP نسل 9 به قبل اندکی متفاوت است. اگر هنوز برای نصب رم بر روی سرور خود نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید می توانید با کارشناسان سایت سرور سوییچ در ارتباط باشید.

منبع : servermonkey.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم