پشتیبانی آنلاین

49 17 49 66 021

 

امکان ارسال

به تمام نقاط ایران

 

باتری Raid Controller چیست

باتری Raid Controller

باتری رید کنترلر چیست و چه کاربردی دارد ؟

باتری رید کنترلر چیست ؟ کارت های سخت افزاری Raid Controller به 2 صورت تنظیم شده و از یکی از روش های بافر استفاده میکنند:

  • حافظه فقط خواندنی (همچنین به عنوان حافظه تمام نگارشی یا write-through نیز شناخته می شود)
  • حافظه خواندنی و نوشتنی (این نوع نیز به عنوان حافظه write-back شناخته می شود)

در حالت حافظه خواندنی و نوشتنی، در صورت قطعی برق ناگهانی، محتویات حافظه کش از بین می رود. در صورتی که باتری یا خازن کش می تواند از محتویات یک حافظه کش نوشتنی برای مدت زمان محدودی، معمولاً 48 ساعت یا کمتر محافظت کند. با برگشتن برق، کنترلر RAID محتویات حافظه کش را روی دیسک بازخوانی می کند.
حتی اگر باتری Raid Controller بر روی کش نصب باشد، در صورتی که سیستم به صورت ناگهانی خاموش شود، سیستم عامل شما می تواند در معرض مشکلات مختلف قرار گرفته و هیچ تضمینی وجود ندارد که فایل یا وضعیت برنامه های سیستم از بین نرود.

چند نکته

  • همیشه یک سیستم UPS کاملاً آزمایش شده و پیکربندی شده داشته باشید تا در صورت رسیدن انرژی باتری به سطح پایین، سیستم شما را خاموش کند. در این مرحله باید زمان کافی بگذرد تا ماشین های مجازی خاموش یا متوقف شود و پس از آن هاست را خاموش شود. بسته به پیکربندی شما، احتمالاً زمان خاموش شدن حدود 8 دقیقه خواهد بود.
  • اگر امنیت و کارایی داده ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و عملکرد آن مسئله چندان مهمی نیست، همیشه ویژگی نوشتن حافظه کش درایوهای مجازی خود را غیر فعال بگذارید. همچنین غیر فعال کردن حافظه کش واقعی و اصلی نیز گزینه مناسبی خواهد بود.
  • البته در بیشتر مواقع نیازهای عملکردی وجود داشته و ویژگی نوشتن کش کنترلر RAID مفید است. در این شرایط علاوه بر UPS فوق، یک باتری حافظه کش RAID با حفظ عملکرد، سطح دیگری از محافظ را در اختیار شما قرار می دهد. اما این را بخاطر بسپارید که طبق مطالب قبل فقط بخشی از داده ها محافظت می شوند.
  • اگر احیانا دارای نقص در UPS بوده و یا اصلا UPS ندارید، باید ویژگی نوشتن کش درایوهای مجازی خود را خاموش کنید.
  • این نکته هم فراموش نشود که همیشه باتری های UPS را مرتباً آزمایش کنید. باتری های UPS بسته به تعداد چرخه شارژ، تخلیه و دما به طور متوسط ​​بین 3 تا 5 سال دوام می آورند.
  • به همین دلیل همیشه اطمینان حاصل کنید که از فایل های مهم خود بک آپ کافی داشته باشید.
  • از یک باتری Raid Controller سالم و مناسب استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم